Limasol – Pire feribot seferi başlıyor - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Limasol – Pire feribot seferi başlıyor

Güney Kıbrıs-Yunanistan hattında 21 yıl aranın ardından ilk feribot seferi düzenlenecek. İlk seferin Limasol Limanı’ndan Pire Limanı’na 19 Haziran Pazar günü yapılacağı bildirildi.
Scandro Holding Ltd’in CEO’su Marios Michael, Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) yaptığı açıklamada, Limasol-Pire hattında hizmet verecek olan M / V Daleela’nın Limasol Limanı’nda demirli olduğunu ve cuma günü “son rötuşlar için” limana yanaşacağını belirtti.

Michael, geminin kapasitesinin 700 olduğunu, ancak güvenlik açısından her seyahatte mürettebat dâhil olmak üzere 340 kişi taşıyacağını, bunun da 270 yolcu anlamına geldiğini vurguladı.
Kıbrıslı Rum Lider Nikos Anastasiadis pazar günü M / V Daleela’yı ilk seferine uğurlamak için Limasol Limanı’nda gerçekleştirilecek törene katılacak.Geminin Yunanistan’daki Pire Limanı’na varacağı pazartesi akşamı da bir karşılama töreni düzenlenecek.
YOĞUN TALEP
Michael, rezervasyonların tüm beklentileri aştığını, ön çalışmaların yılda yaklaşık 3 bin yolcu öngördüğünü, ancak rezervasyonların şu ana kadar 6 bin 500’ü aştığını belirterek, başta motosiklet olmak üzere 1.500’den fazla motorlu araç için rezervasyon yapıldığı bilgisini paylaştı.
Limasol-Pire hattındaki sefer, 16 Eylül’e kadar sürecek.
Gemide restoran, kafeterya ve revire ek olarak, barlar ve oyun alanları, bir kumarhane bulunuyor. Ayrıca, gemide evcil hayvanların taşınması mümkün olacak ve yemek menüsünün fiyatı 12 Euro’yu geçmeyecek.

(Kıbrıs Haber Ajansı)

Benzer Haberler

Başa dön tuşu