FeaturedKIBRIS

Lefkoşa’dan İzmir’e dayanışma mektupları postalandı


Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) sınırları içerisinde bulunan devlet okullarıyla iş birliği içerisinde İzmir’de yaşanan deprem felaketi sonrasında yazılan destek mektupları kardeş belediye  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne iletilmek üzere postalandı.

Konuyla ilgili LTB’den yapılan yazılı açıklamada “Birçok minik yüreğin sevgisini ve dayanışmasını en güzel cümlelerle paylaştığı mektuplar LTB’de toplanarak gönderildi” denildi.

Açıklamaya göre gönderilen mektuplar içerisinde çeşitli resim çalışmaları ve İzmir’deki çocuklara destek veren yazılar yer alıyor.

BAŞKAN HARMANCI’DAN DAYANIŞMA VE DESTEK VURGUSU

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, bu tip felaketlerde dayanışmanın en önemli unsur olduğunu ifade ederek, çocukların sevgilerini ve desteklerini İzmir’deki kardeşleri ile paylaşmalarının duygulandıran bir hareket olduğunu belirtti.

Lefkoşa Türk Belediyesi olarak kardeş İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne maddi manevi her türlü desteği vermeye hazır olduklarını, bunu mevkidaşı Tunç Soyer’e de yazdığı mektupta da belirttiğini belirten Başkan Harmancı, afet bölgesinde görev yapan, emek veren, hayat kurtaran tüm ekiplere  çalışmalarında kolaylıklar diledi.

(TAK)Benzer Haberler

Eşinin şikayetçi olduğu kadın ikamet izinsiz çıktı!

Voice Kıbrıs Haber

Sığınmacı başvurularının incelenmesinin askıya alınması akışı “bıçak gibi kesti”

TAK

İddia makamı avukatı “Beklenen evraklar bulundu”

TAK

UBP MYK’dan Başbakan Üstel’e tam destek

TAK

Güney Kıbrıs’ta işsizlik oranı düştü

TAK

Ankara’yı sağanak vurdu: Yollar göle döndü, iki kardeş sele kapıldı

NTV