FeaturedKIBRIS

Lefkoşa’da gençlerin festivali coşkuluydu

Lefkoşa Türk Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Lefkoşa Gençlik Festivali düzenledi.

Kızılbaş Parkı’nda yer alan ve liseli gençlerin yoğun katılım gösterdiği festivalde liselerin müzik gruplarının kısa konserleri yanında çeşitli gösteriler yer aldı.

Cuma Mağusalı Amfisi’nde kurulan sahnede yer alan etkinliklerde ilk olarak Lefkoşa Çocuk Merkezi & MüzikA Sanat Okulu öğrencilerinin piyano dinletisi yer aldı.
Gençlerin müzik performansları alkış aldı
Sonrasında liselerin müzik gruplarının canlı performanslarına amfi tiyatroyu dolduranların alkışları eşlik etti. Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Atatürk Meslek Lisesi, Türk Maarif Koleji, Lefkoşa Türk Lisesi, Yakın Doğu Koleji ve Levent Koleji’nden gençlerin seçtiği parçalar ve yorumları Kızılbaş Parkı’nda harika bir müzik atmosferi oluşturdu.
Festival dans ve spor gösterileri ile renklendi
Lefkoşa Gençlik Festivali’nde spor ve dans da yer alırken, Studio Euphorira by Nurcan Özatılgan’ın Jumping Fitnes show’u yanında Dance of Fire Show ve Fitstop Spinning Show bu özel geceye renk katan etkinlikler oldu.
Başkan Harmancı: Gençlere kendilerini özgür ve mutlu hissedecekleri alanlar yaratmaya devam edeceğiz
Festivalde konuşan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, tüm gençlerimize beraber düşünüyor, beraber hareket etmenin önemine değinde. Başkan Harmancı, “Gençler en çok kendilerinin anlaşılmadığından yakınırlar. Gençlere kendilerini özgürce ifade edecek alanlar yarattıkça, emin olun onları daha rahat anlayabileceğiz. Her zamanki gibi muhteşem bir enerji ile buradalar” dedi.

“Atamızın yolunda, bilimin ışığında, özgür ve laik bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz”

Başkan Harmancı, sanatın, müziğin ve buna bağlı olarak gençliğin özgürlük alanlarına ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, Lefkoşa’da her gencin kendini özgür hissedeceği alanları yaratmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Lefkoşa Gençlik Festivali’nin her 19 Mayıs’ta yer alacağını da söyleyen Başkan Harmancı, “Atamızın yolunda, bilimin ışığıda, özgür ve laik bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.


Benzer Haberler

“Omicron’a karşı ileri yaşta ve kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin aşılarını yaptırmaları büyük önem taşımaktadır”

Voice Kıbrıs Haber

Uyarı grevi yapan ebe ve hemşireler hükümete seslendi

Voice Kıbrıs Haber

“Devletten beklentisi olanlar, devlete karşı yükümlülüklerini yerine getirmeli”

Voice Kıbrıs Haber

“Kıbrıslı Türk taşınmazlarının kullanımında çok sayıda şart ihlali”

Voice Kıbrıs Haber

Bakanlar Kurulu başladı

Uluslararası Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması sonuçlandı

Voice Kıbrıs Haber