Kuruluş yıldönümü etkinliklerle kutlanacak - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Kuruluş yıldönümü etkinliklerle kutlanacak

2011 yılında Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) tarafından kurulan Dayanışma Evi, 10’uncu yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacak. 10. Yıl kutlamaları 2021 yılında Covid-19 ve geçiş noktalarındaki sınırlamalar nedeniyle yapılmamış ve bu yıla ertelenmişti.

Dayanışma Evi 10’uncu yıl kutlamaları ile ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, kutlamaların eski Lefkoşa’yı çevreleyen yollarda eğlenceli bir bisiklet turuyla başlayacağı ve geleneksel Kıbrıs müziği performansından sonra, Island Seeds müzik grubunun prömiyer performansıyla devam edeceği belirtidli. Günün son etkinliğinin ise DJ Janis Plasmatik’in sahne alacağı afterparty olacağı aktarıldı.

Yıldönümü etkinlikleri sürecince Home Cafe tarafından sunulacak olan içeceklerin yanı sıra, Grön Vegan Kitchen, Luzy’s Kitchen ve Grill n Roll tarafından da farklı kültürlerden sokak lezzetleri servis edileceği kaydedildi. Halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlikler ile ilgili detaylı bilgiye Dayanışma Evi sosyal medya hesapları ve

web sitesinden ulaşılabilir: www.home4cooperation.info.

Etkinlik programı ise şöyle:

18:00: 80 dakikada Lefkoşa
19:00: Geleneksel Kıbrıs Müziği
21:00: Island Seeds Premiyer Performansı
22:00: DJ Janis Plasmatik ile Afterparty

Müzikler Island Seeds 22’den

Açıklamada, Island Seeds’22’nin, Kıbrıs’taki bölünmüşlüğün iki yanından müzisyenlerin bir araya geldiği Island Seeds kolektifinin ilk oluşumu olduğu belirtildi. Dayanışma Evi’nin United by Sound programı dahilinde ve Lefteris Moumztis’in koordinatörlüğünde biraraya gelen grup, Alexandra Astreou-Karides (el. gitar), Alexandros Komodromos (el. gitar), Alexis Sunder (vokal, akustik gitar), Arman Tatlıcıoglu (el. bass), Ezgi Akgürgen (vokal), Gül Sev (vokal), Odysseas Vlamis (klavye) ve Ulaş Öğüç’ten (davul) meydana geliyor.

Lefteris Moumtzis projenin oluşum süreci ile ilgili olarak: “Island Seeds grubunun bir versiyonunu sunmanın amacı, yalnızca müzisyenleri bir araya getirmekten öte, onların çeşitli atölyelerde birlikte çalışmalarını, birlikte söz yazmalarını ve beste yapmalarını sağlamaktı. Bence sonuçlar olağanüstü ve projede yer alan tüm müzisyenler, onların yetenekleri, çalışma prensipleri ve ortak bir amaç için birlikte çalışmaya yönelik istekleriyle gurur duyuyorum. İnanıyorum ki bu proje ile adamızdaki enerji bariyerini kırmak adına önemli bir adım attık. Sanatçıların bu şekilde birlikte çalışmalarını ve birlikte üretmeleri sağlamak sanırım bunca yıldır müzisyenlerin etkileşiminde eksik olan bir şeydi”.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu