Komite, afet bölgesine gereken vinç ve diğer ihtiyaçların tedariki için çalışmalarını sürdürüyor - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Komite, afet bölgesine gereken vinç ve diğer ihtiyaçların tedariki için çalışmalarını sürdürüyorCumhurbaşkanı Ersin Tatar başkanlığındaki deprem kriz ve koordinasyon komitesi, afet bölgesine gereken vinç ve diğer ihtiyaçların tedariki için çalışmalarını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanlığında yer alan toplantıda, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başkanlığındaki komite, Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı (KTBK) Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı (GKK) Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Okan Donangil ve Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği başkanı Mahmut Özçınar ile diğer yetkililerin katılımıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Çalışmalarına sabah saatlerinden itibaren devam eden komite, şu anda da sürdürdüğü çalışmalarda, KKTC’den deprem bölgelerine gönderilecek vinç ve diğer iş araçları ile gıda gönderilmesini koordine ediyor.

Komite, enkaz altında kalan öğrencilerin arama ve kurtarma çalışmalarını da yakından takip ederken, deprem bölgesindeki vatandaşların ülkeye getirilmesi konularını da görüşüyor.

(EMR/FG)

Benzer Haberler

Başa dön tuşu