FeaturedKIBRIS

Kıbrıs Rum medyası “Kiracıköy’de tahkimat çalışması yapıldığını” iddia ediyor


Kıbrıs Rum medyası Türk tarafının “Pile, Ay. Demet (Alayköy) ve Dikelya’nın ardından “birkaç haftadır Kiracıköy’de de tahkimat çalışması yaptığını” iddia ediyor.

Politis, “Athienu’da (Kiracıköy) da Tahkimat Çalışmaları” başlıklı haberinde, Kiracıköy bölgesinde, ara bölgeye çok yakın mesafede “Aya” (Dilekkaya) ile “Piroi” (Gaziler)- “Kafkalla” bölgesi arasında askerî tahkimat çalışması yapıldığını öne sürdü.

Gazete, Rum Millî Muhafız Ordusu (RMMO) ve diğer “güvenlik makamlarının” KKTC’de sürdürüldüğü öne sürülen faaliyetleri yakından izlemekte olduğunu, konudan tam bilgi sahibi, yapılanlarla ilgili fotoğrafın tamamına sahip olan Rum yetkili makamlarının, bölge sakinlerinin güvenlikleriyle ilgili herhangi bir tehdit söz konusu olmadığını söylediğini kaydetti.

Derinya ve Kiracıköy’de sürdürüldüğü öne sürülen faaliyetlerin niteliksel olarak birbirinin aynı olduğunu, Kıbrıs  Rum yönetiminin olup biteni bilmekle birlikte herhangi resmî bir yorumda bulunmadığını belirten gazete, Kıbrıslı Rum Lider Nikos Hristodulidis’in Derinya ile ilgili soruya, “bilgimiz dahilindedir” demekle yetindiğini, daha fazla detay vermekten kaçındığını hatırlattı. Gazete, resmî olarak sadece, çalışmaların ara bölge dışında olduğunun ve gerekli girişimlerde bulunulduğunun söylendiğini de ekledi.


Benzer Haberler

Küresel piyasalar karışık seyrediyor

AA

Lefkoşa’daki korkunç olayla ilgili araştırma sürüyor!

Voice Kıbrıs Haber

Nöbetçi eczaneler (21 Haziran 2024)

Voice Kıbrıs Haber

Sofokleous “ Sanat, hayatın içerisinde olmalı”

Bilun Güneş

Serdal Gündüz ile Berke Özbek’in bugünkü duruşmasında 14 emare daha sunuldu

Voice Kıbrıs Haber

Cumhurbaşkanlığı’nda Kıbrıs konusuyla ilgili istişare toplantısı!

Voice Kıbrıs Haber