Karmi yolunda köprü genişletme çalışmaları başladı - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Karmi yolunda köprü genişletme çalışmaları başladı

Girne Belediyesi ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Girne Kaymakamlığı, Edremit’teki köprü genişletme ve su ishale hattı yenileme çalışmaları ardından Karmi yolu üzerindeki ikinci köprüde de çalışmalara başladı. Yapılan düzenlemelerden sonra köprü genişliğinin 12 metreye çıkarılacağı belirtildi.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, Aralık ayında meydana gelen su baskınları nedeniyle köprüde tıkanma ve yıkılma olduğu, çalışmalar sonucunda, yağmur sularının akışını düzenlemek hem de bu güzergahı kullanan araçların geçişine kolaylık sağlamanın amaçlandığı kaydedildi.

Yapılan açıklamada, çalışmaların yaklaşık bir hafta süreceği belirtilirken, bu süreçte, küçük araçlar için yol akışının eski köprüden sağlandığı, büyük kamyon ve otobüslerin ise bu güzergahtan geçişinin engellendiği ifade edildi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, sağanak yağışların ardından Karmi ve Edremit Bölgeleri’nden gelen suyun rahat akışının sağlanması için bölgedeki mevcut köprünün genişletileceğini ifade etti. Nidai Güngördü, çalışmalar süresince bölgede yaşayanların ve yolu kullananların anlayışlı olmalarını isteyerek, bu güzergâhı kullanılan sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uyması çağrısında bulunuldu.

 Benzer Haberler

Başa dön tuşu