KIBRIS

Kaburgası kırılan öğretmenin kimliği belirlendi

Başbakanlık önünde yaşanan arbede sırasında kaburgası kırılan öğretmenin ismi belirlendi.

Yapılan açıklamaya göre, KTÖS Yönetim Kurulu üyesi Kemal Güçveren’in arbede sırasında kaburgasının kırıldığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Yaklaşık 1 saat önce gözaltına alınan 3 eylemci az önce serbest bırakıldı. Eylemciler hakkında dava okunmayacağı bildirilirken, yaralanan 7 polis hakkında polisin şikâyetçi olacağı öğrenilirken kimden şikayetçi olacağı ise bilinmiyor.

Başmüfettiş Rüstem Tunçtaşlı eylemcilere yaptığı açıklamada şu anda 3 polisin başından yaralanarak hastaneye götürüldüğünü ve tedavilerinin devam ettiğini bildirdi.

Ayrıca, yapılan açıklamada, gözaltında olan 3 kişinin ifadelerinin alınmalarının ardından sağlık kontrolü için hastaneye götürüleceği de bildirildi

Öte yandan Polis Basın Subaylığı’ndan KIBRIS’a yapılan açıklamada toplam 7 polisin yaralı olduğu, 3 tanesinin müşahede altında olduğu ve diğer 4’ünün ayakta tedavi edildiği bildirildi.

Eylemde yaşanan arbede sırasında bir öğretmenin kaburgasının kırıldığı ifade edilirken, gözaltına alınanların isimleri de açıklandı.

Gözaltına alınan eylemcilerin isimler, şöyle: Davita Günbay, Faika Deniz Paşa, Havva Güleş

Eylemciler, Başbakanlık içinde bulunan Polis güvenlik noktasında bekletilirken, birazdan serbest bırakılması bekleniyor.

Kaynak: KIBRIS GAZETESİ


Benzer Haberler

“Yabancı yayınlar, yapmamız gerekeni gösteriyor”

Voice Kıbrıs Haber

Lefke 10. Yafa Festivali başlıyor

Voice Kıbrıs Haber

En fazla yağış alan bölgeler açıklandı

“Bu bir yaşam mücadelecisidir. Ya başarırız ya başarırırz”

Voice Kıbrıs Haber

Akıncı, siyasi parti başkanlarıyla görüşecek

LTB’nin temizlik kampanyasına öğrencilerden de destek