DÜNYAFeatured

İsrail’den insanlık dışı saldırı

İsrail, insanlık dışı saldırılarına bir yenisini daha ekledi. İsrail’e ait savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda daha önceki saldırılarda öldürülen yüzlerce Filistinlinin toplu olarak defnedildiği bir mezarlığı bombaladı.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda çoğunluğu çocuk ve kadın 30 bini aşkın Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu bugün insanlık dışı bir saldırı daha gerçekleştirdi.

Gazze’nin kuzeyindeki Sivil Savunma Birimi Sorumlusu Ahmed el-Kahlut, AA muhabirine, İsrail’e ait savaş uçaklarının, Cibaliya Mülteci Kampı’nda daha önceki saldırılarda öldürülen yüzlerce Filistinlinin toplu olarak defnedildiği mezarlığa hava saldırısı düzenlendiğini söyledi.

Kahlut, bombardımanın etkisiyle burada gömülü olan naaşların toprak altından çıktığını ifade ederek, sivil savunma ekiplerinin, naaşları yeniden defnetmek için yoğun çaba gösterdiğini bildirdi.

Aylardır devam eden katliamda öldürülen binlerce insan için mezarlıklarda yer bulamayan Gazze halkı cenazelerini toplu mezarlara gömmek zorunda kalıyor.


Benzer Haberler

Mağusa’da 3 bin ton demir yüklü gemide sahtekarlık

Voice Kıbrıs Haber

Dipkarpaz’da ani ölüm!

Voice Kıbrıs Haber

4 bin 500 yıl sonra yaşama döndürüldü!

‘Basın sektöründe işçi kıyımı yaşanıyor’

Güney Kıbrıs siyasi sığınmacı başvurusu alan ülkeler arasında ilk sırada

Bazı bölgelerde 3 saatlik elektrik kesintisi yapılacak

Voice Kıbrıs Haber