KIBRIS

Hırsız bakıcı tutuklu yargılanacak

Girne’de geçtiğimiz Kasım ayında hizmetçilik yaptığı evin sahibine ait nakit 5 bin TL para ve yaklaşık 60 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını çalmakla suçlanan Rosario Baluyot ile ilgili soruşturma tamamlandı. Ev sahibi L.Ü.’nün şikâyeti üzerine polis tarafından soruşturma amaçlı tutuklanan Baluyot, bir gönüllü ifade vererek nakit para çaldığını itiraf etmişti. Çalınan ziynet eşyaları ve paralar ise henüz bulunmazken, zanlının eşyaları ve parayı ülkesine gönderildiğinden tahmin ediliyor.Öte yandan çalışma izinli olarak ülkede bulunan Baluyot’un izni ise işvereni tarafından durduruldu.

Aleyhinde alınan tutukluluk süresi dolan zanlı dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Duruşmada zanlı Rosario Baluyot’un “müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutuklandığı ancak kayıp olan emarelerin bulunamadığı, bu aşamada soruşturmanın tamamlandığı belirtildi. Polis, ev sahibi ile görüştüklerini ve zanlının çalışma iznini durduracağını bilgisi aldıklarını, bu durumun ardından zanlının ülkede bir bağı kalmayacağına dikkat çekti. Polis, zanlının davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Talebi değerlendiren mahkeme zanlının tutuklu yargılanmasına ve bu amaçla 45 gün süre ile cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Kaynak: KAMALI HABER


Benzer Haberler

“Uyanıp kendimize gelme zamanı ayağa kalkma zamanı”

Hava durumunda son tahminler (15 Kasım 2019 hava durumu)

Voice Kıbrıs Haber

LTB inşaat onayı alan parsellerde kaldırım sınırlarına fidanlar dikiyor

Voice Kıbrıs Haber

En son hava durumu tahminleri (16 Nisan 2023)

Voice Kıbrıs Haber

101 iş yeri denetlendi: 7 iş yerine ihbar!

Voice Kıbrıs Haber

Dört su firmasının üretimi durduruldu

Voice Kıbrıs Haber