FeaturedKIBRISKültür Sanat

Haluk Levent, “Şampiyon Melekler” için Girne Amfitiyatro’da konser verdi


Ünlü Anadolu Rock sanatçısı Haluk Levent, dün akşam “Girne Arkın Group Fest 23” kapsamında Amfitiyatro’da konser verdi.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Şirin ve Grup SOS’in de Haluk Levent öncesinde sahne aldığı konsere 5 bin kişinin üzerinde müziksever katıldı.

Konserde Haluk Levent, sadece kendi şarkıları yanında, “Dillirga”, “Köprüden Geçemedim” gibi klasikleşmiş Kıbrıs eserlerini seslendirdi.

Konserde Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni sahneye çağıran Haluk Levent, “Bu konserde harcadığınız paralar 105 çocuğumuz için 1 yıllık eğitim bursu oldu” diyerek, mikrofonu Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya’ya verdi.

– Karakaya: “Lütfen bize adalet davamızda destek olun”

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya da şu şekilde konuştu:

“6 Şubat 2023 tarihinde Adıyaman’da yaşanılan depremde rant ve para uğruna yapılan binanın 10 saniye içinde yıkılmasıyla can parçalarımızı, en sevdiklerimizi kaybettik. Şampiyon Meleklerimiz bugün bizimle, bizi izliyorlar, onlar bize, size hepimize güç veriyorlar. Biz aileler olarak bir araya geldik ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni kurduk. Bizim amacımız hep birlikte çocuklarımızın, velilerimizin ve öğretmenlerimizin adaletini sağlamak. Her gece sosyal medyada ‘adalet’ diye çığlıklar atıyoruz, lütfen bize adalet davamızda destek olun. ‘İsias ortak davamız’ diyerek adaleti sağlayacağız ve onlar bizimle gurur duyacak çünkü başka çocuklar ölmeyecek.

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği çocuklarımızın elinden alınan gelecekleri ve eğitimleri için sadece bu amaçta çalışmalar yapacaktır. Biz ilk hedefimiz ile 70 çocuğumuza burs vermeye başladık bu gece bu konser ile Haluk Levent ve ekibinin desteği ile 105 çocuğumuza daha burs vereceğiz çünkü bizi ve Türkiye’yi bu duruma getiren cehaletti, buna bir son vermemiz lazım. Her çocuğun eğitim hakkı vardır ve bunun için sonuna kadar çalışacağız. Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği sizinle, tüm toplumla ayakta kalacaktır, bu yüzden Kıbrıs’ın en büyük derneği olacak ve eğitim için sonuna kadar çabalayacağız. Tekrardan Haluk Levent ve ekibine, buraya gelen ve destek veren tüm Kıbrıs halkına teşekkür ediyorum, şampiyonlar ölmez.”


Benzer Haberler

Aracında satışa hazır halde kokain bulundu!

Kamalı Haber

Sultani üzüm, asma yaprağı, babutsa ve domatesler imha edildi

TAK

Denetimlerde bir iş yeri mühürlendi, bir iş yerine ihbar verildi

TAK

Küresel yazılım sorununun ardından küresel piyasalarda satış baskısı arttı

AA

Sinan Ateş cinayeti davasında istenen cezalar belli oldu

AA

Banka çalışanından milyonlarca liralık vurgun!

Kamalı Haber