DÜNYAFeatured

Guns N’ Roses silah dükkanına dava açtı

Dünyaca ünlü Amerikalı rock grubu Guns N’ Roses, Teksas’ta kendi ismini taşıyan bir silah dükkanına dava açtı. Grup, adını izinsiz kullanan dükkanın adını değiştirmesini ve tazminat ödemesini talep etti.

Amerikalı rock grubu Guns N’ Roses, Teksas’ta bir silah dükkanına dava açtı. Grup, Tekas’taki silah mağazasının Guns and Roses adını “onay, lisans veya izin” olmaksızın kullandığı gerekçesiyle değiştirmesini istiyor.

Türkçesi “silahlar ve güller” olarak Guns N ‘Roses, ateşli silahların yanı sıra gül de satan mağazanın, çiçekleri yalnızca adın kullanılmasını haklı çıkarmak için sattığını iddia etti.

Guns and Roses adlı mağazanın 2014’te ticari başvuru yaptığı ve 2016’da açıldığı öğrenildi. Grubun dava açmadan önce 2019’da bir durdurma ve vazgeçme dilekçesi verdiği, ancak mağazanın isimlerinde ısrar ettiği bildirildi.Kendini “Amerika’nın en büyük çevrimiçi ateşli silahlar ve aksesuarları alışveriş merkezi” olarak tanımlayan mağazada çeşitli tabancalar, tüfekler, yarı otomatik silahlar ve dergilerin yanı sıra gül buketleri de satılıyor.

Bireysel silahlanma ve silah satışı ABD’de yaygın olsa da tartışmalı bir konu. Müzik grubu bu nedenle isimlerinin kullanılması konusunda hassas davranıyor. Guns N’ Roses’ın avukatları, “Bu, davalının işinin doğası göz önüne alındığında özellikle GNR’ye zarar veriyor. GNR, oldukça makul bir şekilde, bir ateşli silah ve silah satıcısı olan davalı ile ilişkilendirilmek istemiyor” şeklinde açıklama yaptı.


Benzer Haberler

Bugün hava nasıl olacak? (28 Ocak Perşembe hava durumu tahminleri)

Voice Kıbrıs Haber

AB destekli yeni girişimcilere yönelik destek programının tanıtımı yapıldı

Voice Kıbrıs Haber

40 dönüm arazi yandı

Voice Kıbrıs Haber

“Hukuka olan inanç sarsılmamalı”

Voice Kıbrıs Haber

‘Kindar bakan istemiyoruz’

Voice Kıbrıs Haber

Hafta sonu hava nasıl olacak?