FeaturedKIBRIS

Gizlice ülkeye sokulan mültecileri teslim aldı cüzdanlarını, pasaportlarını ve telefonlarını çaldı

(Kamalı Haber) – Türkiye’de TIR dorsesi içerisinde gizlice ülkeye sokulan 6 mülteciyi Lefkoşa’da teslim aldıktan sonra cüzdanlarını, pasaportlarını ve cep telefonlarını çaldığı iddia edilen zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Ali Aydoğanlı mahkemede olguları aktardı. Polis, 5 Şubat 2024 tarihinde Girne Limanından Şahin Perde’nin kullanımında bulunan LC 931 plakalı tırın dorsesinde yaşları 15 ile 40 arasında olan 6 Suriyeli kişinin KKTC’ye kanunsuz olarak sokulduğunu anımsatarak, bu mültecilerin Lefkoşa’ya götürüldüğünü söyledi.

Polis, zanlının Kırklar bölgesinde mültecileri teslim aldığını belirtti. Polis, zanlıya teslim edilen mültecilerin sınırda tespit edilerek tutuklandıklarını, ifadelerinde zanlının cep telefonlarını, cüzdanlarını ve pasaportlarını çaldığını söyleyerek, şikayetçi olduklarını belirtti.

Polis, zanlı hakkında Girne’de yürütülen insan kaçakçılığı soruşturmasının yanı sıra Lefkoşa’da meydana gelen sirkat meselesiyle ilgili de soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Polis, aranmakta olan emareler ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.


Benzer Haberler

Laboratuvarlar, PCR ve antijen testlerine yeniden başlıyor

Voice Kıbrıs Haber

Yangın felaketi üzerinden 24 yıl geçti

Voice Kıbrıs Haber

Baf’ta kuzeyden tarım ilacı ve tütün

“Maymun çiçeği vaka sayısı yükseldi”

Voice Kıbrıs Haber

‘İçeride halkı birleştiren ve dışarıda sesini duyuran bir cumhurbaşkanı ihtiyaçtır’

Voice Kıbrıs Haber

Balıkçı barınakları yeniden düzenleniyor

Voice Kıbrıs Haber