Girne'de 3 kaza...4'ü çocuk toplam 6 kişi yaralandı - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Girne’de 3 kaza…4’ü çocuk toplam 6 kişi yaralandı

Dün Girne’de 3 kaza gerçekleştiği bildirildi.

Polisten alınan bilgilere göre; dün saat 16:00 sıralarında, Girne’de Öğretmen Ahmet Hamdi Sokak üzerinde, 19 yaşındaki bir şahıs yönetimindeki JP 177 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaya olarak bulunan 5 yaşındaki bir çocuğa çarptı.

Kaza sonucu yaralanan çocuk, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, Acil Serviste müşahede altına alınmıştır. JP 177 plakalı araç sürücüsü tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

Dün saat 21:30 sıralarında, Girne’de Uğur Mumcu Caddesi üzerinde, 36 yaşındaki bir şahıs 223 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki ZLP 320 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada yolun sağında bulunan Şehit Cengiz Topel Caddesine dönüş yapmak için durmakta olan 66 yaşındaki bir şahıs yönetimindeki RV 525 plakalı salon aracın arka kısmına çarptı.

Kaza sonucu yaralanan ZPL 320 plakalı araçta yolcu olarak bulunan 29 yaşındaki bir şahıs ve  RV 525 plakalı araç sürücüsü ile araçtaki yolcular 8, 4 ve 6 yaşlarındaki üç çocuk kaldırıldıkları Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu oldular. ZLP 320 plakalı araç sürücüsü tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Dün saat 23:45 sıralarında, Girne’de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde, 23 yaşındaki bir kişi 152 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki KS 143 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun solundan çıkmış ve yol kenarındaki kaldırım üzerinde bulunan elektrik direğine aracının sağ yan kısmı ile çarptı.

Kaza sonucu yaralanan KS 143 plakalı araç sürücüsü, kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, taburcu olduktan sonra tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.Benzer Haberler

Başa dön tuşu