Gazimağusa Belediyesi'nden Namık Kemal Lisesi'ne ilişkin açıklama - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Gazimağusa Belediyesi’nden Namık Kemal Lisesi’ne ilişkin açıklamaGazimağusa Belediyesi, Namık Kemal Lisesi’nde yeniden online eğitim sistemine geçiş yapılmasını üzüntü ile karşıladıklarını belirterek, öğrencilerin bir an önce sınıflarında eğitime devam edebilmesi temennisinde bulundu.

Belediye’den yapılan açıklamada, pandemi süresince öğrencilerin online eğitim aldığı hatırlatılarak, bu tür eğitim sisteminde ne yazık ki istenen başarının sağlanamadığı kaydedildi.

Deprem sonrasında Gazimağusa’da bazı devlet okulu binalarına ilişkin duyulan endişe nedeniyle Gazimağusa Belediyesi’nin sorumluluk bilinci ile hareket ettiğine işaret edilen açıklamada, eğitimin sınıflarda olması gerektiği düşüncesiyle okul yönetimleri, aile birlikleri ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte girişimlerde bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, Namık Kemal Lisesi’nde eğitimin yüz yüze olması için emek gösteren okul idaresine, Milli Eğitim Bakanlığı’na, öğretmenlere, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na ve okul aile birliklerine teşekkür edildi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu