"Gaziantep başkonsolosluğumuz Adıyaman’a doğru hareket etti" - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRISTürkiye

“Gaziantep başkonsolosluğumuz Adıyaman’a doğru hareket etti”Türkiye liseler arası voleybol erkek maçları için Kahramanmaraş’ta bulunan Namık Kemal lisesi erkek voleybol takımı ve Gazimağusa Türk Maarif koleji kız voleybol takımı oyuncuları öğrenciler ile kafiledeki öğretmenlerin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş’ta bulunan Namık Kemal lisesi erkek voleybol takımı ve Gazimağusa Türk Maarif koleji kız voleybol takımı oyuncuları deprem sonrasında kaldıkları öğretmenevinden dışarıya çıkarıldıkları ve geceyi dışarda geçirdi.

Oyuncuların daha sonra AFAD ve Kızılay tarafından gösterilen güvenli bölgeye alındıkları öğrenildi.

KKTC’nin Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu, Türkiye’de yaşanan depremin ardından açıklamalarda bulundu.

Korukoğlu, “Yeryüzüne çok yakın bir noktada deprem gerçekleşti dolayısıyla şiddeti çok oldu. Kahramanmaraş’taki sporcularımızdan, öğrencilerimizden iyi haber aldık fakat Adıyaman’daki öğrencilerimizden bir haber alamadık. Gaziantep başkonsolosluğumuz Adıyaman’a doğru hareket etti. Buradaki yetkililerle de temas edip bilgi almaya çalışıyoruz. Kahramanmaraş’taki öğrencilerimizle teması sürdürüyoruz. Gün içerisinde daha fazla bilgi almaya çalışacağız. Buradaki makamlarla da temaslarımız sürüyor.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu