FeaturedKIBRIS

 “CYCLOPS” bölgesel eğitim merkezinin temeli atılıyor


“CYCLOPS” isimli bölgesel eğitim merkezinin temel atma töreninin, Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) İç Güvenlik Bakan Vekili Chad Wolf’un da katılımıyla, yarın öğlen Larnaka’da gerçekleştirileceği haber verildi.

ABD’li bakanın iki günlük bir çalışma ziyareti için Güney Kıbrıs’a gideceğini duyuran Rum haber kaynakları, Hristodulidis ile Wolf’un Salı günü görüşeceklerini ve sınır güvenliği alanında iş birliğiyle ilgili bir niyet beyanına imza koyacaklarını da haber verdi.

Rum Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Güney Kıbrıs ile ABD arasındaki ikili iş birliğini teşkil eden, bölgesel güvenlik eğitim merkezi CYCLOPS’un (Cyprus Center for Land, Open Seas and Port Security- Kara, Açık Deniz ve Liman Güvenliği Merkezi) tesislerinin temeli, yarın 13.30’da Larnaka’da düzenlenecek törenle atılıyor.

Tören çerçevesinde Hristodulidis ile Wolf’un basına açıklamalarda bulunacağını belirten Rum haber kaynakları, Hristodulidis’in Salı sabahı ise Wolf’la baş başa görüşeceğini bildirdi.

Yapılacak istişarelerin ardından Hristodulidis ile Wolf, sınır güvenliği alanında iş birliğiyle ilgili iki ülke hükümeti arasındaki bir niyet beyanına imza koyacak ve bunun ardından basına açıklamalarda bulunacak.

(TAK)Benzer Haberler

Sanayiciden sağduyu çağrısı

TAK

Sterlin ve Euro hareketlendi

Voice Kıbrıs Haber

Zanlının 2 yerden daha hırsızlık yaptığı tespit edildi

Voice Kıbrıs Haber

KTEZO “Bütün bu toz duman içinde bu işten vurgun yapanlar hiç de az değildir”

TAK

Çavuş “Bu hafta 20 ton 880 kilogram et gelecek”

TAK

Naimoğulları “Hiçbir konuda uzlaşı yoktur, eylem devam ediyor”

TAK