FeaturedKIBRIS

Çavuşoğlu “Hukuksuz hiçbir şey yapmadık”

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu Meclis’te yaptığı konuşmada, Erhürman’a yanıt verdi. Ülkenin lokomotif sektörü olan yükseköğretimden vazgeçme niyetlerinin olmadığını vurgulayan Çavuşoğlu, 2017’ye kadar ön açma izninin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verildiğini belirterek, bunun sadece Bakanlığa yüklenilmesinin doğru olmadığını söyledi.

Yasa yapılarak, açma izinlerinin Meclis’e sevk edildiğini ifade eden Çavuşoğlu, o günden bugüne Meclis iradesinin herhangi bir üniversite kurulumunun önünü açmadığını söyledi.

2017 öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği ön açma izinlerine bağlı olarak yürütülen faaliyetlerin iptali ile ilgili bir tartışmanın gündemde olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, “Bizim açımızdan 2017’ye kadar verilen izinlerin süreçlerini tamamlamamasından kaynaklı olarak bir haklarının olmadığını düşünmekteydik” diye konuştu. Bakan Çavuşoğlu, tartışmanın, hukuki yanlarının tekrardan değerlendirileceğini kaydetti.

Üniversitelerin geleceğini sağlam zeminde tutmak ve haksız rekabeti önlemek için birlikte karar üreteceklerini belirten Nazım Çavuşoğlu, üniversite alanının hassasiyeti nedeniyle bunu ne muhalefetin ne de hükümetin siyaset malzemesi yapacağını söyledi.

“Tavrımız, var olan hukuka uyulmasıdır. Hukuksuz hiçbir şey yapmadık” diyen Bakan Çavuşoğlu, üniversitelerin gelişmesiyle ilgili yapılmış ve yapılacak icraatlar bulunduğunu belirterek, ortak duruş ve kararlılığı sürdüreceklerini belirtti.


Benzer Haberler

Güneydeki cinayetle ilgili 8 kişi tutuklandı

Voice Kıbrıs Haber

Sennaroğlu İstatistik Kurumu Başkanı Öksüzoğlu’nu kabul etti

Voice Kıbrıs Haber

Üç sendika Merkezi Cezaevinde yarın greve gidiyor

TAK

Çeler’den işverenlere Bayram tatili çağrısı

Voice Kıbrıs Haber

Cuma namazı seyreltilmiş saf düzenine göre kılındı

Voice Kıbrıs Haber

Dolar ne kadar oldu?