Çağkan Yapı İskele ve Omağ Development Rallisi tamamlandı - Voice Kıbrıs Haber
Spor

Çağkan Yapı İskele ve Omağ Development Rallisi tamamlandı

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği ve ana sponsorluğunu Basel Holding’in üstlendiği 2022 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası beşinci yarışı, Çağkan Yapı İskele Sistemleri ve Omağ Development sponsorluğunda yapıldı.

Ralli, dün geçilen 7 etabın ardından tamamlandı. Rallinin kazananı Drift NEU Racing Team’den Enver Haskasap-Güner Şevketoğlu ikilisi oldu.

Basel Holding’in ana sponsorluğunda Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK), organize ettiği ralli şampiyonasının beşinci yarışı iki günlük programla yapıldı.

Çağkan Yapı İskele Sistemleri ve Omağ Development Rallisi dün (18 Eylül Pazar) geçilen 7 etapla tamamlandı. Limon, Genpower, Basel Energy, Gopro, Polaris, Near East Bank, Chagla Car Care, Eurol’un da katkıları ile organize edilen rallide 15 ekip mücadele etti fakat zorlu etapların ardından finişe 10 ekip ulaşabildi.

Cumartesi akşamı Zet Leisure Center’de yapılan açılış etabının ardından dün mücadele Alayköy, Kanlıköy ve Kermiya bölgelerinde hazırlanan etaplarda devam etti. 3 etabın toplamda 7 kez geçilmesiyle yapılan rallide birinciliği Drift NEU Racing Team’den Enver Haskasap-Güner Şevketoğlu ikilisi almayı başardı. Onları, Goodyear Racing Team Çağkan Bozalanlar-Hasan Odun ikilisi ikinci olarak takip etti.

Bu ikili aynı zamanda sınıf 2’nin de podyumunu oluşturdu. Genel klasmanda üçüncülüğü alan Kıbrıs Online Rally Team’den Barış Kalfaoğlu-Ahmet Özerdem ikilisi olurken, ikili Sınıf N birincisi olmayı başardı. Sınıf N’de ikinci Drift NEU Racing Team’den Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi olurken Sınıf N üçüncüsü Goodyear Racing Team’den Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi oldu. Genel klasmanda beşinci olan Team EVO RT ekibi, Selen Bilgimer-Ali Burhan ikilisi Sınıf 1’de birinci olan ekip oldu.

Sınıf 1 ikincisi ve genç pilotlar birincisi ise Hüseyin Yarkıner-Ali Yöncü ikilisi oldu. Sınıf R birincisi Mahmut Bozalanlar-Mustafa Bektaş ikilisi ve Sınıf 3 birincisi Karaduman Rally Team’den Özhan Karaduman-Serdar Kumru ikilisi oldu. Sınıf 3 ikincisi ise Karaduman Rally Team’den Osman Pozan-Ayhan Ertuğrul ikilisi oldu. Ahmet Kişmir Ralli Kupası’na da puan veren rallide birinciliği Barış Kalfaoğlu-Ahmet Özerdem ikilisi aldı. İkinci Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi olurken üçüncü Selen Bilgimer-Ali Burhan ikilisi oldu. Yarış sonunda rallinin ödül töreni, Çağkan Yapı İskele Sistemleri önünde yapıldı.

Dereceye girenlere kupalarını Çağkan Yapı İskele Sistemleri’nden Aycan Hacımevlüt Odun, Özcan Bozalanlar, KKTOK Başkanı Tigin Kişmir ve Asbaşkanı Mahmut Sezinler takdim etti. Ahmet Kişmir Kupası’nda ise ödülleri Reyhan Kişmir ve Bengü Kişmir Taşkent takdim etti.

Çağkan Yapı İskele Sistemleri ve Omağ Development Rallisi Zet Seyirci Özel Etabı dereceleri:

  Takım Pilot Co-Pilot Araç Sınıf Derece
1 Drift NEU Racing Team Enver Haskasap Güner Şevketoğlu Skoda Fabia R5 2 53:33.3
2 GOODYEAR Racing Team Çağkan Bozalanlar Hasan Odun Ford Fiesta S2000 2 54:48.5
3 Kıbrıs Online Rally Team Barış Kalfaoğlu Ahmet Özerdem Mitsubishi Lancer Evo IX N 56:09.0
4 Drift NEU Racing Team Halil Mulla Mehmet Çağla Mitsubishi Lancer Evo IX N 56:33.5
5 Team Evo RT Selen Bilgimer Ali Burhan Sevil Mitsubishi Lancer Evo VI 1 57:11.4
6 GOODYEAR Racing Team Oktay Çocuk Hüseyin Çocuk Mitsubishi Lancer Evo IX N 58:19.5
7   Mahmut Bozalanlar Mustafa Bektaş Can-Am Maverick X3 R 1:04:53.4
8 Karaduman Rally Team Özhan Karaduman Serdar Kumru Fiat Palio 3 1:05:10.9
9 Team Evo RT Hüseyin Yarkıner Ali Yöncü Mitsubishi Lancer Evo VI 1 1:05:56.4
10 Karaduman Rally Team Osman Pozan Ayhan Ertuğrul Peugeot 206 Gti 3 1:11:27.1
11 GOODYEAR Racing Team Kerim Hacımevlüt Rasim Çetinkaya Mitsubishi Lancer Evo VI 1 Finiş Göremedi
12 Kıbrıs Online Rally Team Mehmet Kamiloğlu Ahmet Gürün Mitsubishi Lancer Evo X R4 2 Finiş Göremedi
13 Kıbrıs Online Rally Team Mehmet Çocuk İrfan Topçu Mitsubishi Lancer Evo X N Finiş Göremedi
14 Team Evo RT Sadık Bilgimer Buse Bilgimer Mitsubishi Lancer Evo IV 1 Finiş Göremedi
15 Team Evo RT Yusuf Cambaz Gökhan Sancar Mitsubishi Lancer Evo VI 1 Finiş Göremedi

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu