FeaturedKIBRIS

‘Basın emekçilerimize covid-19 testi yapılacak’


Basın-Sen, KTGB, Dev-İş, Dış Basın Birliği, Bay-Sen, Haber Kameramanları Derneği, KTSYD ortak açıklama yaparak KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin örgüt başkanlarını arayıp gelecek hafta içerisinde tüm basın emekçilerine Covid-19 testi yapılmaya başlanacağını söylediğini duyurdu.

Açıklama şu şekilde:

“Değerli Basın Emekçileri;

Covid-19’un ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren biz örgütler olarak basın emekçilerinin kamu görevi yaptıklarının ve en riskli çalışma grupları arasında olduklarının altını defalarca çizmiştik. Bu bağlamda da basın emekçilerine Covid-19 testi yapılması yönünde birçok kez hükümete çağrı yapmış, bu konuda adım atılmasını talep etmiştik.

Sağlık Bakanı Sayın Ali Pilli, bugün önemli bir duyarlılık sergileyerek bizzat kendisi örgüt başkanlarını arayıp gelecek hafta içerisinde tüm basın emekçilerine Covid-19 testi yapılmayı başlanacağını ve bu konuda örgütlerle birlikte hareket ederek süreci en sağlıklı şekilde tamamlamak istediklerini bildirmiştir. Örgütler olarak sayın bakana ve tüm sağlık çalışanlarına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz.
Bahse konu testlerin hangi gün yapılmaya başlanacağının ve nasıl bir uygulama ile bu sürecin tamamlanacağının tüm detaylarını en geç gelecek hafta başına kadar örgütler olarak tüm basın emekçilerinin bilgisine getireceğiz.”

(Voice of the Island)


Benzer Haberler

Tüm dron uçuşları ve hava sporları yasaklandı

TAK

21 yılda 27 anjiyo sonucu 74 yaşında hayatının şokunu yaşadı

NTV

“Örneklerle Yalan Haberlerden Korunma Kılavuzu” yayımlandı

TAK

İzin belgesi üzerindeki tarihi değiştirerek tedavüle sürdü

Voice Kıbrıs Haber

DAÜ-SEN “DAÜ’ye ait arazilerin casinolu hotel yapımında kullanılacağı iddiaları endişe verici”

TAK

İngiltere’de valizde ceset alarmı

NTV