Bağlayıp tehdit ettiler - Voice Kıbrıs Haber
KIBRIS

Bağlayıp tehdit ettiler

mustafa-mahan-2Lefkoşa’da borcu olduğu iddiasıyla kaçırdıkları A.O. isimli kişiye bir evde işkence yaptıkları tespit edilen zanlılar Emmanuel J.İkekhua, İsrael A. Edo, Clement U.Okoli, Christoper G.Ezeh ve James A.Anima yapılan operasyon sonucu Kızılbaşta bir apartman dairesinde suçüstü tutuklandı. Zanlılar dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Mahan mahkemede verdiği ifadede zanlıların, “Soygun” , “Adam kaçırma”, “Zorla alı koyma”, “Şiddet tehdidi” ve “Ciddi darp” suçlarından tutuklandıklarını anlattı. Polis memuru Mustafa Mahan, ismi geçen zanlıların aranan iki suç ortakları ile birlikte A.O.’yu 28 Kasım tarihinde kullanımlarındaki salon araçla kaçırarak, Kızılbaşta bir apartman dairesinde zorla alıkoyduklarını söyledi. Mahan, zanlılar Emmanuel J.İkekhua, İsrael A. Edo, Clement U.Okoli, Christoper G.Ezeh ve James A.Anima’nın A.O.’yu bağladıktan sonra işkence yaptıklarını ve müşteki A.O.’nun otuz bin Dolar borcunu ödemediği takdirde kendisini ve ailesini öldürmekle tehdit ettiklerini kaydetti. Polis, önceki gün polise gelen bir kişinin video ve mesaj göstermesi üzerine harekete geçerek, ihbar edilen apartmana operasyon düzenlediklerini belirtti. Soruşturmayı yürüten polis memuru, zanlıların A.O.’dan dan para almak için işkence yaptıkları anları hep kendi cep telefonlarına hem de A.O.’nun telefonuna kaydederek, videoyu Nijerya’ya gönderdiklerini tespit ettiklerini söyledi.

Mahan, eve yapılan baskında A.O.’yu elleri bağlı bulduklarını ve tüm zanlıları suçüstü yakaladıklarını belirterek, olayla bağlantılı iki erkek şahsın daha arandığını ifade etti.Polis memuru Mustafa Mahan, kaçırılan A.O.’dan dan yapılan sorgulamada zanlıların kafasına bir şişesi ile vurup, ellerine demirle vurdukları yönünde ifade verdiğini ayrıca, daha önceden aynı kişiler için şikâyette bulunduğunu kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini ve aranan kişilerin olduğunu belirten Mahan, zanlılar 3’er gün tutuklu kalması talebinde bulundu.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, işlenen suçun ciddiyetine dikkati çekerek, zanlıların soruşturma maksatlı 3’er gün tutuklu kalmalarına karar verdi.

Kaynak: KAMALI HABER

 

 Benzer Haberler

Başa dön tuşu