Atina Belediye Başkanı'ndan destek mesajı - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Atina Belediye Başkanı’ndan destek mesajı

Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis’in, Atinalıların sevgi ve saygı mesajını Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’e ilettiği belirtildi.

Haravgi gazetesi, Kıbrıs’ın güneyinde bulunan Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis’in, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis ile gerçekleştirdiği görüşmeye yer verdi.

Habere göre, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis, Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis’i kabulünde, ortak mücadelelerden, düşüncelerden ve süreçten söz ederek Atina Belediye Başkanı’na en iyisinin olması temennisinde bulundu.

Bakoyannis ise yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Anastasiadis’e “sevgi ve saygı” mesajını ilettiğini belirtirken, bu zorlu mücadelede Kıbrıs Cumhuriyeti’nin yanında ve destekçisi olduklarını da ifade etti.

Kostas Bakoyannis, temasları çerçevesinde dün ayrıca Lefkoşa Rum Belediye Başkanı Konstantinos Yorgacis ile bir araya gelerek yerel yönetimler, kültürel ve toplumsal alanda işbirliği yapılması, iki şehrin gelecekte ortak faaliyetlerde bulunması gibi konuları ele aldı.

(TAK)

Benzer Haberler

Başa dön tuşu