Ara bölgede Toplumlararası İş Formu - Voice Kıbrıs Haber
FeaturedKIBRIS

Ara bölgede Toplumlararası İş FormuCyprusInno Lefkoşa ara bölgede, Home for Cooperation binasında, Toplumlararası İş Forumu gerçekleştiriyor.

Adanın dört bir yanından iş insanlarını bir araya getirerek daimi iş ilişkileri yaratmayı hedefleyen İş Formu, 31 Ağustos Cuma günü 18.00 – 20.00 saatleri arasında yapılacak.

CyprusInno’dan yapılan yazılı açıklamada,  İş Formu’nun ardından girişimci katılımcılara yönelik bir kaynaşma etkinliği de düzenlenecek.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“CyprusInno Toplumlararası Ticaret Forumu ve katılımcı girişimcilere yönelik kaynaşma etkinliği ile, adanın dört bir yanından iş insanlarını bir araya getirerek daimi iş ilişkileri yaratmayı hedefliyor.

LEFKOŞA, 23 AĞUSTOS, 2018 – CyprusInno, 31 Ağustos 2018 Cuma günü, Lefkoşa ara bölgede Home for Cooperation binasında, saat 18:00 – 20:00 arası düzenleyeceği konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı Toplumlararası İş Forumu’na ev sahipliği yapacaktır. Saat 20.00’de sona erecek Toplumlararası İş Forumunu girişimci katılımcılara yönelik bir kaynaşma etkinliği takip edecektir.

Forum, Sayın Manthos Mavrommatis (Kıbrıs Sanayi ve Ticaret Odası), Sayın İzzet Adiloğlu (Kıbrıs Türk Ticaret Odası), Sayın Fiona Mullen (Sapienta Economics), Sayın Mete Hatay (PRIO Kıbrıs), ve CyprusInno kurucu ortakları Steven W. Stavrou ile Burak Berk Doluay olmak üzere toplam altı uzman konuşmacının katılımı ile gerçekleşecek. Konuşmacılar, teorik, politik ve pratik açıdan toplumlararası iş birlikleri üzerine bilgi verecek ve gerçek hayattan örnekler ile toplumlararası işletmelerin yaratacağı fayda ve zorluklara değinecek. Toplumlararası ticaret forumu soru-cevap bölümü ile sonlanacak ve etkinliği kaynaşma etkinliği ile devam edilecek. CyprusInno’nun dördüncü Toplumlararası kaynaşma etkinliği resepsiyon şeklinde gerçekleşecek ve etkinlikte ücretsiz ortak çalışma alanı, danışmanlık, mentörlük gibi hediyelerin verileceği bir çekiliş gerçekleştirilecek.. Katılım için aşağıda belirtilen internet sitesinden kaydınızı yapmayı unutmayın.

CyprusInno kurucu ortak ve eş başkanları Doluay ve Stavrou ortak ifadelerinde “Sosyal ve Ekonomik olarak daha iyi bir Kıbrıs yaratma vizyonu ile CyprusInno kendini, ada çapındaki girişimcilerin birbiriyle bağlantı kurmalarına ve bunu başarmak için onlara gerekli araçları sağlamaya adamıştır. Kıbrıs’ın dört bir yanındaki girişimcileri ekonomik ve sosyal gelişime giden yolu keşfetmek adına bize katılmaya, toplumlararası işletme uzmanlarından bilgi edinmeye ve adanın dört bir yanındaki iş insanları ile tanışıp ağ kurmaya çağırıyoruz” demişlerdir.

Çalışmalarını Kıbrıs’ta ada çapındaki girişim ekosistemine dahil olan herkesin ilişki ve dayanışmasını güçlendirmek ve iki bölgeli girişimciliği teşvik etmek adına yürüten CyprusInno, aşağıdaki kuruluşlar ile işbirliği içerisindedir; RiseTech Media (yetkili medya ortağı), Chrysalis Leap, GİGEM, Startup Cyprus, Startup Kibris, ARIS, KPMG Cyprus, İŞAD, Cypriot Enterprise Link, Goffice, COlive, Greater Nicosia 2021, Sapienta Economics, Center for Social Innovation, ve Youth Business Network.

Bu organizasyon Lefkoşa İngiliz Yüksek komiserliği, Kıbrıs Türk Ticaret Odası ve Kıbrıs Sanayi ve Ticaret Odası tarafından desteklenmekte olup, Amerika Birleşik Devletleri Lefkoşa Büyükelçiliği sponsorluğunda düzenlenmiştir.”

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu