Almanya'dan Afrin açıklaması - Voice Kıbrıs Haber
DÜNYA

Almanya’dan Afrin açıklaması

Almanya’dan Türkiye’nin olası Afrin harekatına dair açıklama yapıldı. Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Suriye’ye asker gönderme konusunda itidalli hareket etmesini umduklarını söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı sözcü yardımcısı Rainer Breul, Suriye sınırlarının korunmasının Türkiye için meşru ve çok önemli olduğunu, yine de Türk hükümetinin Suriye’ye asker gönderme konusunda itidalli hareket etmesini umduklarını söyledi.

Türkiye’nin siyasi ve askeri açıdan itidalli davranmasını beklediklerini belirten Alman sözcü, “Suriye’nin kuzeyindeki durumu elbette yakından izliyoruz ve Türkiye’nin son açıklamalarını da dikkate aldık. Türkiye’nin bugüne kadar olduğu gibi siyasi ve askeri açıdan itidalli davranmasını bekliyor ve ümit ediyoruz. Ancak aynı zamanda Türkiye’nin, Suriye sınırı boyunca meşru menfaatleri olduğu da ortadadır. Bunlar Türkiye için çok büyük öneme sahiptir. Bunlar da bu bağlamda dikkate alınmalıdır” diye konuştu.

Breul, bu bağlamda Almanya için önemli olanın, Suriye’de terör örgütü DAEŞ’e ve bu örgütün devamı niteliğindeki diğer tüm terör örgütlerine karşı mücadelenin yoğun şekilde sürdürülmesi olduğunu vurguladı.Benzer Haberler

Başa dön tuşu