KIBRISYAŞAM

‘1. DOĞADA ENGEL YOK YÜRÜYÜŞÜ’ Pazar günü yapılacak


Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin düzenlediği “1. Doğada Engel Yok Yürüyüşü” Pazar günü yapılacak.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit yaptığı açıklamada, Taşkent’te yapılacak yürüyüş için saat 07.30’da Haspolat UKÜ güzergahında buluşulacağını, 6,5 km olan yürüyüş parkurunun zorluk derecesinin 2 (orta) olduğunu belirtti.

Katılım numaralarının, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nden veya yürüyüşün yapılacağı gün 10 TL bağış yapılarak alınabileceği, katılanlar arasında çekiliş yapılarak tablet hediye edileceği duyuruldu.

“Engelleri Aşarken Her Zaman Sizinleyiz” sloganıyla düzenlenecek yürüyüşe, Telsim ve  Dağcılık Spor Derneği ile North Prime Insurance destek veriyor.

KİBRİT: “BİZ DE VARIZ”

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, engelliler olarak hiç bir şeyin kendilerine engel olmadığı mesajını vermek için bu yürüyüşü düzenlediklerini vurguladı.

Toplum içerisinde eşit şekilde yer alabilmek için dernek olarak mücadele ettiklerini belirten vurgulayan Kibrit, doğa yürüyüşünü hem farkındalığı artırmak hem de sağlıklı yaşam konusunu vurgulamak için yaptıklarını ifade etti.

Yürüyüşü destekleyen, Telsim, Dağcılık Spor Derneği ve North Prime’a teşekkürlerini ileten Kibrit, engellilerle dayanışmak isteyenleri yürüyüşe davet etti.

Kaynak: TAKBenzer Haberler

Tabipler Birliği: “İlaca erişim sorunu çözülmeli”

TAK

Larnaka Marinası anlaşması iptal edildi

TAK

Hayvancıların eylemi Rum basınında

TAK

Gönyeli Alayköy’de Dünya Çocuk Günü Şenliği

Voice Kıbrıs Haber

2024 yılında 7 bin 312 sürücü cep telefonu kullandığı için rapor edildi

Voice Kıbrıs Haber

Kendisine emanet edilen bilgisayarı çalan şahıs tutuklandı

Voice Kıbrıs Haber